תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ביקורת פתע

 

 

ביקורת פתע: 120 ק"ג של בשר ודגים שלא

 

ראויים למאכל אדם

 

 

ביקורת פתע במסעדה בעיר העלתה ממצאים תברואתיים לקויים * זהו שיתוף פעולה ראשון בין יחידת השיטור העירוני של משטרת ראשון לציון והחברה לבטחון לבין השירות הווטרינרי

 

בשר ודגים לא ראויים למאכל בני אדם

מבין המשימות שהוטלו על יחידת השיטור העירוני של משטרת ראשון לציון, היא נדרשת לתת מענה גם בתחום בריאות הציבור. השבוע היא יצאה למשימה הראשונה שלה בשיתוף השירות הווטרינרי העירוני. צוות משותף הגיע לביקורת פתע במסעדה בעיר, הציג את עצמו וביקש לבדוק את טיב המזון במקום. בתחילה עובדי המקום לא שיתפו פעולה עד אשר הגיע בעל העסק. במקום אותרו 120 ק"ג של בשר, עופות ודגים פגי תוקף שהוחזקו בתנאים תברואתיים לקויים והם לא ראויים למאכל אדם. בין היתר נמצאו דגים טריים שהועברו להקפאה, סטייקים פגי תוקף מדצמבר ועוד.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "זו בדיוק התכלית של יחידת השיטור העירוני- לאגום משאבים, לשתף פעולה בין כל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים, להגביר את תחושת הביטחון ולשמור על איכות חיי התושבים בעיר". הבשר והדגים שאותרו, הועברו להשמדה.

זו אומנם ביקורת הפתע הראשונה של יחידת השיטור העירוני של משטרת ראשון לציון , אבל עבור השירות הווטרינרי, הפועל בשיתוף פעולה הדוק עם משרד הבריאות, זוהי פעילות שוטפת המתקיימת כל השנה במסעדות, אולמות אירועים, מפעלי מזון ועוד.

מנהל השירות הווטרינרי העירוני, ד"ר יהונתן אבן צור, אמר: "השילוב בין יכולות השיטור ליכולות השירות הווטרינרי בנושא המזון מהוות מכפיל כוח בדרך לשמירה על בטחון ורווחת התושבים. זוהי סנונית ראשונה ובתקופה הקרובה יהיו שיתופי פעולה נוספים הן בתחום המזון והן בתחום הפיקוח וצער בעלי חיים".

סגן ראש העירייה, מקסים בביצקי, המחזיק בתיק החברה לבטחון, הוסיף:  "בריאות הציבור צריכה להיות לנגד עיניו של כל בעל עסק בתחום המזון. במצבים בהם הוא כושל בתפקידו, אנו נמצאים במקום בכדי להגן על הציבור".

נזכיר כי במקביל לאכיפה והביקורות שנעשות, השירות הווטרינרי העירוני קיים קורס וולונטרי  לעשרות קצבים ברחבי העיר במטרה להבטיח ניקיון בקצביות וטיפול נאות בבשר, בדגים ובעופות. הקורס הוצע בחינם לכל הקצבים ורבים מהם ניצלו את ההזדמנות בשתי ידיים. השלמת הקורס תהווה בעתיד דרישת סף מבחינת משרד הבריאות בבואו לשקול מתן רישיון לניהול אטליז.

 

 

פניות הציבורדלג על פניות הציבור
חדשותדלג על חדשות
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
עבור לתוכן העמוד