תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

על חם: נהג משאית שופך פסולת נוזלית בשטח פתוח בסמוך לשכונת מגורים במערב

 

 

 

על חם: נהג משאית שופך פסולת נוזלית בשטח פתוח בסמוך לשכונת מגורים במערב

 

הסיירת הירוקה זיהתה שלולית של חומר קידוחים שהוזרם בשטח * בעקבות תצפיות שבוצעו על המקום נתפס נהג, תושב חוץ, שככל הנראה ביקש לחסוך בעלויות הובלת והשלכת הפסולת * לנהג נרשם דו"ח והוא חויב לנקות את המקום * הפסולת הנוזלית עשויה להכיל צבע וחומרים רעילים נוספים שמחלחלים למי התהום, כך שמלבד הפגיעה בסביבה ונוף, היא פוגעת גם בחיות הבר ובבתי הגידול שלהן

 

יחידת השיטור העירוני של משטרת ראשון לציון והסיירת הירוקה בחברה לבטחון הצליחו לתפוס שוב, על חם, נהג משאית השופך פסולת נוזלית של קידוחים בשטח פתוח במערב העיר.

שפיכת  פסולת נוזלית בתחום העיר

פקחי הסיירת הירוקה מבצעים סיורים בשטחים פתוחים וכאשר הם מזהים בפסולת שהושלכה במקום, הם יודעים שהמשליך צפוי לחזור למקום. וכך היה, בעקבות הפעלת אמצעים טכנולוגיים, תצפיות ומארבים סמויים וגלויים בשטח, הגיע נהג מכלית ושוב החל להזרים את הפסולת הנוזלית במקום. מפקחים שהיו במקום תעדו את האירוע ויצאו לקראת הנהג שהופתע מאוד. מבירור פרטי הנהג, מתברר שהוא אינו תושב העיר וככל הנראה שפך בשטח העיר כדי לחסוך את עלויות הובלת והשלכת הפסולת. לנהג נרשם דו"ח והוא חויב לנקות את המקום. בחברה לבטחון מסבירים כי הפסולת הנוזלית עשויה להכיל צבע וחומרים רעילים נוספים שמחלחלים באדמה ומזהמים את מי התהום. כמו כן, מלבד הפגיעה בסביבה ונוף, היא פוגעת גם בחיות הבר ובבתי הגידול שלהן.

נזכיר כי בשנה האחרונה פתחה העירייה תחנה למחזור פסולת בניין בסמוך לשפד"ן. את התחנה מנהל זכיין פרטי, ואגף התברואה במינהל איכות הסביבה בעירייה מפקח עליה. אחת ממטרותיה של התחנה היא לצמצם את תופעת השלכת פסולת בניין פיראטית בשטחים פתוחים בעיר.

 

ראש העירייה, רז קינסטליך, שיבח את פעילות מפקחי היחידה ואמר: "ראשון לציון לא תהיה פח אשפה לפסולת בניין. אנו משתמשים בכל האמצעים ברשותנו למגר את התופעה כך שנהגים ובעיקר בעלי החברות השונות יבינו שלא משתלם להם לעבור על החוק".

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לבטחון, מקסים בביצקי, הוסיף כי: "החברה לבטחון עושה שימוש גם באמצעים טכנולוגים סמויים על מנת לאתר את פורעי החוק ולשייך את הפסולת אליהם".

מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, סיכם: "אני קורא לתושבים להתקשר ולהתריע על כל פעילות חשודה ואנחנו נבדוק את העניין".

 

פניות הציבורדלג על פניות הציבור
חדשותדלג על חדשות
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
עבור לתוכן העמוד