תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"אני מתחנן בפניכם- תשמרו על עצמכם"

 

 

"אני מתחנן בפניכם-

 

תשמרו על עצמכם"

 

 

כ-4000 בני נוער התארחו בחודשים האחרונים בבית החולים "שמיר" (אסף הרופא) ונפגשו עם נפגעי תאונות דרכים, רופאים, פרמדיקים ואנשי מקצוע שהמחישו בפניהם את הסכנות הטמונות בכבישים * ראש העירייה, רז קינסטליך, שיתף אותם בסיפור אישי על חבר קרוב שנפגע בתאונות הדרכים ונותר צמח "החיים שלו נעצרו בגיל 17"

 

 

כנס בטיחות בדרכים אסף הרופא

במטה הבטיחות בדרכים שבחברה לביטחון מבינים כי אחת הדרכים להגיע לליבם של בני נוער ולהמחיש בפניהם את הסכנות הטמונות בכבישים הוא להפגיש אותם עם ההשלכות. היום (26.3.19) התקיים המפגש האחרון בו השתתפו מאות מתלמידי ראשון לציון במפגש להגברת המודעות למניעת תאונות דרכים שהתקיים במרכז הרפואי 'שמיר' (אסף הרופא).

מדובר בפרויקט ייחודי של עיריית ראשון לציון והמרכז הרפואי 'שמיר' שמטרתו להפגיש  כ-4000 תיכוניסטים תלמידי כיתות י' ו-יא' עם נפגעי תאונות דרכים, רופאים, פרמדיקים ואנשי מקצוע המתמודדים מידי יום עם נפגעי תאונות דרכים ורואים מקרוב את הסכנות והטרגדיות המתרחשות בכבישים.

ראש העירייה, רז קינסטליך, הדגיש את מחויבותו למלחמה בתאונות הדרכים ופתח בדבריו עם סיפור אישי על חבר קרוב שנפגע בתאונות הדרכים ונותר צמח. "עברו מאז 23 שנים ועד היום שאני פוגש אותו, זה קשה. תמיד אני חושב לעצמי איפה הוא יכול היה להיות היום? בטח היה כבר נשוי עם ילד או שניים, נהנה מהחיים, מטייל, אבל עבורו החיים נעצרו בגיל 17. תאונת דרכים שריסקה משפחה שלמה ונפלאה. אני מתחנן בפניכם, תשמרו על עצמכם, תגיעו הביתה בריאים ושלמים".

מ"מ וסגנית ראש העירייה, עו"ד ליאל אבן-זהר ומנכ"ל החברה לבטחון וסדר ציבורי, מוטי נחמני, הגיעו גם הם למפגש המסכם. הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה בין מטה בטיחות בדרכים בראשון לציון, בראשות ישראל סלע, , עיריית ראשון לציון, המרכז הרפואי שמיר, עמותת אור ירוק ומד"א. את הפרויקט מובילה רימונה קורצטג, עוזרת אישית למנהלת המרכז הרפואי, אשר ריכזה פרויקט מסוג זה בבית החולים 'הדסה הר הצופים', במשך למעלה מחמש שנים.

עמית דניאל, שנפצעה קשה בתאונה סמוך לסינמה סיטי בראשון לציון, וטופלה בבית החולים 'שמיר' במשך למעלה מחודש, בהם עברה שלושה ניתוחים אורתופדיים מורכבים, שיתפה את התלמידים ברגעי התאונה, מורכבות הטיפול, הכאבים העזים, ההתמודדות עם חברתה הטובה ליאל בבלר  ז"ל שנהרגה בתאונה וההליך השיקומי שעברה ועוד צפוי לה בעתיד לבוא.

הרצאות נוספות ניתנו על ידי אופיר שיש ממגן דוד אדום לישראל, ד"ר אסנת זמורה, מנהל מח' כירורגית ילדים ב'שמיר', סגנית מנהלת השירות הסוציאלי ב'שמיר'- ורד שנער, , אחראית על הריפוי ועיסוק ב'שמיר'-  סיוון הירשמן וצביקה בארי מעמותת אור ירוק.

ד"ר אסנת לבציון קורח, מנהלת המרכז הרפואי, אמרה: "תאונות הדרכים במדינת ישראל הם לא מכה משמיים, הכבישים די טובים, המכוניות בטוחות היום יותר מתמיד, אבל אנחנו, הגורם האנושי, נושאים במרבית האשמה. האויב מס' 1 של כולנו הוא הטלפון הסלולרי. כל אחד מאתנו בשנייה של היסח הדעת יכול להרוג ולהיהרג בעצמו. המרכז הרפואי ברשותי לקח על עצמו את פרויקט הבטיחות בדרכים במטרה להעלות את המודעות לסכנות האורבות בכביש ולגרום לצעירים להבין כמה רבה האחריות שהם נוטלים בידיהם כשהם אוחזים בהגה".   

מנהל מטה בטיחות בדרכים בראשון לציון, ישראל סלע, הוסיף: "אתם חבר'ה צעירים שעומדים לפני סיום לימודים והתגייסות לצה"ל- כל החיים לפניכם וחשוב להעלות את המודעות ולשפר את תרבות הכביש של כולנו. בעיית תאונות הדרכים רבת שנים ואסור לנו לקחת אותה כגזרת גורל. כבישי ישראל ספוגים בדם יקירנו וקרובנו ואני מקווה שכל אחת ואחד מכם יאמץ את היום החשוב הזה לליבו ויבין עד כמה גורלנו בידנו". 

 

 

פניות הציבורדלג על פניות הציבור
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
עבור לתוכן העמוד