החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי

מצלמות לשירות הציבור

 

 

מצלמות לשירות הציבור

 

 

מה גובה הגלים? * האם יש חנייה בחניון הרכבת וכמה עמוס בגן בעברית? * פרויקט ייחודי לראשון לציון יאפשר לתושבים לצפות באינטרנט דרך המצלמות העירוניות ולתכנן את הפעילות המבוקשת בהתאם * ראשון לציון היא העיר המצולמת ביותר בישראל עם כמעט 1200 מצלמות * היא גם העיר עם תחושת הביטחון האישי הגבוהה ביותר בקרב הערים הגדולות

 

ראשון לציון היא העיר המרושתת והמצולמת ביותר בישראל. כ-1200 מצלמות פזורות ברחבי העיר והופכות למעשה את ראשון לציון לעיר עם תחושת הביטחון הגבוהה ביותר בקרב הערים הגדולות בישראל. עתה מוצע למקם כ-13 מצלמות נוספות במוקדי עניין ושיהיו פתוחות לצפייה עבור התושבים. כך למעשה מציעה החברה לבטחון, בראשות מוטי נחמני, האמונה על הפרויקט "מבט ראשוני", להציב מצלמות בחוף הים ובחניון חוף הים, דבר שיאפשר לתושבים לתכנון את הבילוי המיטבי בים, לבדוק גובה דגלים וצבע הדגל ובירור לגבי מקומות חנייה פנויים.

מצלמות נוספות, יהיו על פי ההצעה, בחניון קניון הזהב וחניון רכבת משה דיין. לצד החנייה, יוכלו תושבי העיר להתעדכן בשידור חי במצב התנועה בצירים ראשיים כמו בציר הרצל, דרך המכבים, הרצל, כצנלסון וגשר ראשון. גם הפארקים הגדולים ואזורי הבילוי והפנאי צפויים לעלות לרשת. פארק שקמה וגן בעברית נכללים ברשימה וכן המדרחוב וגן העיר.

לאחרונה פרסמה העירייה בדף הפייסבוק העירוני קריאה לתושבי העיר לקחת חלק בבחירת המוקדים הרצויים להצבת המצלמות. לבחירת התושבים תהה משקל על קביעת המוקדים.

ראש העירייה, דב צור, אמר כי "פרויקט מבט ראשוני, שיצא לדרך לפני כשש שנים, הוכיח את עצמו ומסייע לנו מדי יום בניהול העיר, מתן תגובה מיידית לכל אירוע, טיפול במפגעים והרתעת גורמים מביצוע עבירות במרחב הציבורי. עתה אנו מקווים שהמצלמות יהיו גם לעזר ולשירות התושבים שיוכלו באמצעותם לתכנן את פעילותם". יש לציין כי המצלמות יוצבו במרחב הציבורי תוך הקפדה מדוקדקת על נהלים נוקשים לשמירת והגנת פרטיות תושבי העיר.

כאמור, ראשון לציון מדורגת, בכל סקר חיצוני ובלתי תלוי, במקום הראשון בקרב הערים הגדולות בתחושת הביטחון האישי של התושב. כך למשל הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה ממצאים מתוך סקר הביטחון האישי לשנת 2016 ומהממצאים עולה כי כמו בשנים האחרונות, גם השנה ראשון לציון ניצבת בצמרת שמונה הערים הגדולות בישראל בהן תחושת הביטחון האישי היא הגבוהה ביותר. וכמו בכל שנה, אחוז התושבים החשים בטחון אף עלה מ-79.5% מהסקר שפורסם בשנה שעברה ל-88.6% מהתושבים ש"מרגישים בטוחים ללכת לבד באזור מגוריהם בעת חשיכה", כאשר ראשון לציון מקדימה את תל אביב ולאחריה אשדוד. סקר זה מחזק את הסקר החברתי, אף הוא של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המציב את ראשון לציון במקום הראשון בתחום.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הביטחון, רז קינסטליך, הוסיף: "מאחורי המספרים והנתונים ישנה עבודה רבה, מסירות ונחישות לכל אורך השנה. תחושת הביטחון נבנית בעמל רב, בפריסת מצלמות ברחבי העיר, הרחבת נוכחות החברה לבטחון ברחובות ובמרכזים ציבוריים, תגובה מיידית ויעילה וכמובן שירות לתושב. אנו מזמינים את התושבים לקחת חלק בבחירת המוקדים הרצויים לצפייה ואנו משוכנעים שהיוזמה תתרום רבות לעיר".

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד