תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בראשון לציון תחושת ביטחון הגבוה ביותר - הלמ"ס

 

 

תושבי ראשון לציון- אתם בטוחים

 

 

שנה אחר שנה * ראשון לציון ניצבת בצמרת הערים בהן תחושת הביטחון האישי היא הגבוהה ביותר * בעירייה מייחסים את הנתונים לשיתוף הפעולה ההדוק בין משטרת ישראל לחברה לביטחון * פריסת המצלמות * הפעלת מערך מתנדבים גדול ועוד

 

 

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה ממצאים ראשונים מתוך סקר הביטחון האישי לשנת 2015 וזאת על פי הזמנת המשרד לבטחון פנים. מהממצאים עולה כי ראשון לציון ניצבת בצמרת הערים הגדולות בישראל בהן תחושת הביטחון האישי היא הגבוהה ביותר.

בתרשים המציג את אחוז בני 20 ומעלה המרגישים בטוחים ללכת לבד באזור מגוריהם, ניצבת ראשון לציון בראש עם 79.5%. זו השנה השנייה שהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מקיימת את הסקר, כאשר גם בשנה שעברה ראשון לציון ניצבה בראש הערים הגדולות בנושא באחרון אישי.

סקר זה מחזק את הסקר החברתי, אף הוא של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המציב את ראשון לציון במקום הראשון בתחום.

סקר ביטחון אישי שוטף מבוצע במרבית מדינות המערב והוא משמש למדידת היפגעות מהעבריינות המדווחת והלא מדווחת למשטרה ולתכנון ולקביעה של מדיניות מבוססת נתונים.

בעירייה מייחסים את הנתונים לשיתוף הפעולה ההדוק בין משטרת ישראל לחברה לביטחון, אשר מקיימים פעילויות משותפות ותיאום תוכניות עבודה, כמו כן גם הכפלת מספר ניידות הסיור של החברה לביטחון תרמה לשיפור הביטחון, תוכנית עיר ללא אלימות שמגיעה לכל חלקי העיר, הפעלת מערך המתנדבים הגדול בישראל המונה מאות הורים וכן פריסת המצלמות שהחלה בשנת 2012. יש לציין כי עד כה נפרסו מאות המצלמות העירוניות המשדרות בחי אל מוקד השליטה בעיריית ראשון לציון.  ראש העירייה, דב צור, אמר כי איכות חיים נמדדת בין היתר גם בהקשר הבטחון האישי של התושב. "אנחנו משקיעים רבות בנושא ואני מעודד שזה בא לידי ביטוי בתחושות התושבים".

 

 

להלן לינק לסקר בטחון אישי 2014 במשרד לבטחון פנים

http://mops.gov.il/about/news/pages/publicsenseofsecurity05.2014.aspx

(סקר ל-2015 טרם פורסם במלואו)

 

פניות הציבורדלג על פניות הציבור
חדשותדלג על חדשות
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
עבור לתוכן העמוד