החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי

נמשכת הערכות הביטחונית

 

 

נמשכת הערכות הביטחונית המוגברת

 

במוסדות החינוך וברחבי העיר

 

 

בחברה לבטחון גויסו כולם לפעילות שטח * אפילו המנכ"ל והסמנכ"ל שולבו במשמרות לצד הפקחים ומאבטחי מוסדות החינוך * נמשך גיוס המאבטחים למוסדות החינוך והיערכות להכשרתם

 

 

 

אותות המצב הביטחוני ברחבי הארץ ניכרים היטב גם ברחובות ראשון לציון. ההערכות הביטחונית המוגברת באה לידי ביטוי בפעילותן ובנראותן של למעלה מ- 30 ניידות מאוישות במאבטחים, פקחים ושוטרים. בנוסף פועלות בעיר עוד 12 ניידות משטרה. בחברה לבטחון מיפו את אתרי הבנייה ברחבי העיר ובשעות הבוקר המוקדמות מבצעים פקחי החברה ביקורות באתרים אלו ובודקים תעודות זהות ואישורי שהייה של הפועלים. בהמשך היום מתפנים הכוחות לסיורים במוסדות החינוך ברחבי העיר. כל עובדי החברה הופנו למשימה זו לרבות מנכ"ל החברה, מוטי נחמני וסגנו, משה ליבר, שהצטרפו עם רכבם למשימה ושולבו במשמרות לצד הפקחים.

 

בעקבות החלטת המדינה להקצות מימון לגיוס מאבטחים לגני הילדים, החברה לבטחון נערכה מידית לגיוס למעלה מ-250 מאבטחים. יש לציין כי בעקבות הביקוש הרב הקיים בכל הארץ, ישנו קושי באיתור וגיוס מאבטחים. בהתאם להנחיית משרד החינוך, על המאבטחים לעבור מסלול הכשרת מאבטח במוסדות חינוך בטרם ישולבו בתפקיד. בחברה לבטחון פועלים על מנת לזרז קיום הכשרה זו.

במקביל, הנחה מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, לא לבצע עבודות שאינן חיוניות בתוך מוסדות החינוך. בעיקר מדובר על עבודות גינון שוטפות. כמו כן, במקומות בהן מתבצעות עבודות בנייה בצמוד למוסד חינוכי, הוחלט להגביה את הגדר המפרידה לשלושה מטרים. נכון להיום, ישנם שני פרויקטים כאלו בעיר.

תושבי העיר נקראים להמשיך ולגלות ערנות ואחריות ולהודיע בזמן אמת למוקד העירוני או למשטרת ישראל על כל אירוע המצריך בירור ובדיקה.

 

ראש העירייה דב צור: "אנו פועלים בכל האמצעים העומדים לרשותנו במטרה להבטיח את בטחון תושבי העיר, וממשיכים לפעול בנחישות בשטח כדי שהתושבים יוכלו להמשיך בשגרת חייהם. אני מודה באופן אישי לכל הצוותים הפועלים בעיר ובמדינה למען הבטחת ביטחון התושבים."

ממלא מקום וסגן ראש העירייה, רז קינסטליך, הוסיף: "נכון להיום אנו פועלים במלוא כוחותינו וכן נערכים לתגבר ולעבות את מערך המאבטחים במוסדות החינוך. שוטרים, פקחים ומאבטחים פזורים ברחבי העיר ונכונים לתת מענה מיידי".

 

עבור לתוכן העמוד