החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי

החל ממחר בבוקר: החברה לביטחון תשלש את כמות הפקחים והניידות במוסדות החינוך וברחבי העיר

 

 

החל ממחר בבוקר: החברה לביטחון תשלש את כמות

 

 הפקחים והניידות במוסדות החינוך וברחבי העיר

 

 

 

30 ניידות מאוישות במאבטחים, פקחים ושוטרים, יפעלו במקביל החל ממחר בבוקר בכל מוסדות החינוך, ויעניקו מעטפת ביטחון נוספת לילדי העיר.

מדובר בהיערכות הגדולה פי 3  מההיערכות של הימים האחרונים בעיר. כל הניידות יצוידו בשילוט מתאים ובפנסים מהבהבים, וכל אנשי הצוות ילבשו  אפודים זוהרים. ההנחיה באה בעקבות הערכת מצב שקיימו הבוקר (יום ג') ראש העירייה, דב צור, מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן ומנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני. ראש העירייה החליט לעצור כל פעילות אחרת של החברה לביטחון ולהתמקד אך ורק בהגברת הביטחון ותחושת הביטחון בעיר.  

יום העבודה של הצוותים יחל מוקדם בבוקר באזורי הבנייה בעיר, שם תתבצע בדיקה ואכיפה של היתרי העבודה של הפועלים. לאחר מכן, ובתיאום מלא עם המשטרה, יחולקו הצוותים והניידות לאזורים ולמוסדות ציבור, ויגבירו משמעותית את הנוכחות במתחמים. הכוונה היא ליצור נראות בעיקר בשעות בהן נכנסים ויוצאים התלמידים מבתי הספר והגנים ולתת מענה לנושאי ביטחון בשטח. בשעות אחר הצהריים והערב יתמקדו הסיורים באזורי קניות ובילויים.

במחלקת הביטחון הכשירו בימים האחרונים עוד 27 בעלי תפקידים לנשיאת נשק, וגם הם יצוותו בניידות הסיור. פקחים שאין ברשותם רישיון לנשיאת נשק יצוידו בגז פלפל.

לאור פניית יו"ר ועד ההורים העירוני, אבי צרף, הוחלט לאשר להעסיק במימון ההורים מאבטחים בצהרונים לאחר שעות הלימודים.

תושבי העיר נקראים להמשיך ולגלות ערנות ואחריות ולהודיע בזמן אמת למוקד העירוני או למשטרת ישראל על כל אירוע המצריך בירור ובדיקה.

ראש העירייה דב צור: "אנו פועלים בכל האמצעים העומדים לרשותנו במטרה להבטיח את בטחון תושבי העיר, וממשיכים לפעול בנחישות בשטח כדי שהתושבים יוכלו להמשיך בשגרת חייהם. אני מבקש מהציבור לגלות ערנות ואחריות ולעדכן את הגורמים הרלבנטיים בכל אירוע הדורש בדיקה או התערבות מהירה של גורמי הביטחון."

נציין עוד כי לאחרונה הועברו דיווחים על בני נוער שהחליטו על דעת עצמם להצטייד באביזרי הגנה עצמית כגון, סכינים, גז פלפל ושוקרים חשמליים. בחברה לביטחון מדגישים כי נשיאת סכינים היא עבירה פלילית וכי נערים שנתפסו עם סכינים נעצרו על ידי המשטרה. באשר לאמצעי הגנה עצמית אחרים, מומלץ שלא להגיע עמם לבית הספר.

 

עבור לתוכן העמוד