החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי

העירייה תשלים שיפוץ כל המקלטים הציבוריים בעיר

 

 

עד סוף השנה:

 

העירייה תשלים שיפוץ כל המקלטים

 

הציבוריים בעיר

 

מאז מבצע צוק איתן שופצו עשרה מקלטים, כולל מקלטים שעברו מעשי וונדליזם קשים

במהלך המבצע * כ-8.5 מיליון שקלים הוקצו לתוכנית שיפוץ כל המקלטים

 

עיריית ראשון לציון תשלים עד סוף השנה את שיפוץ כל המקלטים הציבוריים בעיר. במסגרת תוכנית עבודה שהחלה בשנת 2012, שופצו עד כה, על ידי מינהל שפ"ע בראשות ראובן הרשקוביץ, כ-35 מלקטים, עשרה מהם שופצו מאז מבצע צוק איתן בקיץ שעבר. סך הכל הקצתה העירייה כ-8.5 מיליון שקלים לשיפוץ כארבעים מקלטים.

כזכור, במהלך המבצע, היו המקלטים פתוחים לציבור 24 שעות ביממה ומטבע הדברים היו חשופים גם למעשי וונדליזם. החברה לבטחון דיווחה, בתום המבצע, שבעשרה מקלטים התגלו גרפיטי, ערימות אשפה, הרס ציוד ריהוט ושירותים ובעיקר אלמונים שעשו את צרכיהם במקום.

למעשה, כבר במהלך המבצע התגלו על ידי נציגי אגף החירום בחברה לביטחון מקלטים שניזוקו. במקומות אלו בוצעו עבודות הכרחיות על מנת להשמיש את המקלטים כבר שיותר מהר, אולם מיד לאחר מכן התגלו שוב מימדי ההרס והנזק. בחברה העריכו כי חלק ניכר מהנזקים נעשו על ידי צעירים ובני נוער שכן במקום התגלו נרגילות, בדלי סיגריות ובקבוקי אלכוהול.

במסגרת עבודות השיפוץ, נצבעו מקלטים, הוחלפו חלונות ודלתות. בוצעו עבודות אינסטלציה וחשמל, הוחלפו מעקים ומטפים ועוד. מנהל אגף טכני במינהל שפ"ע, אדגר ברוצקי, אמר כי כל המקלטים יעמדו בתנאי פיקוד העורף למקלטים ציבוריים.

ראש העירייה, דב צור, הוסיף כי כמסגרת היערכות העירייה לכל תרחיש, הושקעו משאבים ומאמצים להשלים בהקדם את מוכנותם של המקלטים הציבוריים. יחד עם זאת, במהלך המבצע בשנה שעברה התריע ראש העירייה בפני משרד הבטחון על כך שהשכונות הוותיקות בעיר סובלות מהיעדר מיגון. בנוסף, ביקש ראש העירייה לפעול במסגרת תיקון לחוק התכנון והבנייה לכך שיינתנו הקלות בדרישות להיתר בכל הנוגע להקמת ממ"ד.

חבר המועצה ומחזיק תיק שיפור פני העיר, אבי חיים: "עיריית ראשון והעומד בראשה דואגים גם בשעת שגרה להיות מוכנים ליום פקודה. אני רואה את ביטחונם ובריאותם של תושבי העיר בראש סדר העדיפויות."

 

עבור לתוכן העמוד